Sadzonki roślin ozdobnych w doniczkach.

Aktualności

23 października 2023
-
Aktualności

Ubezpieczenia
w produkcji
pomidorów szklarniowych

10 października współorganizowaliśmy spotkanie z producentami pomidorów w Łaszkowie, gdzie mieliśmy możliwość zaprezentowania naszej oferty specjalistycznych ubezpieczeń dla branży ogrodniczej.

6 września 2023
-
Aktualności

Dziękujemy za spotkania podczas targów

W dniach 31 sierpnia do 2 września mieliśmy okazję spotkać się z Państwem na targach Zieleń to Życie w Warszawie.

Zieleń To życie targi

17 sierpnia 2023
-
Aktualności

Spotkajmy się na targach Zieleń to Życie

Podobnie jak w ubiegłym roku zapraszamy na nasze stoisko w czasie 30. Międzynarodowych Targów Roślin, Technologii Ogrodniczej i Architektury Krajobrazu Zieleń to Życie. To dobre miejsce na spotkanie, bezpośrednią rozmowę, wymianę doświadczeń oraz dowiedzenie się, dlaczego kilkanaście tysięcy ogrodników w Europie jest zadowolonych z bezpieczeństwa, które chcemy zagwarantować również Państwu.

13 lipca 2023
-
Uncategorized

Ubezpieczenie w dobie zmieniającego się klimatu

Zmiany klimatu stają się coraz powszechniejsze w naszej strefie klimatycznej. Ilość i siła oddziaływania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych w ostatnich latach przybrała na intensywności i coraz bardziej wpływają one na branżę ogrodniczą. Jednym z problemów jest ocieplenie klimatu - najcieplejsze lata tego stulecia to 2015 – 2022. Długie okresy bez deszczu przerywane krótkimi, ale ponadprzeciętnie obfitymi opadami często rujnują dorobek życia, wyrządzają straty w nowych i obciążonych kredytami inwestycjach. Okresy silnych upałów sprzyjają powstawaniu burz i huraganów, którym towarzyszą opady gradu i silne wiatry, a nawet tornada. Te zjawiska pogodowe mają nieprzewidywalny charakter, szybko się przemieszczają niszcząc napotkane przeszkody.

Zjawiska pogodowe stanowią istotne zagrożenia dla szklarni – przykład szkody huraganowej

7 czerwca 2023
-
Aktualności

Kompleksowe ubezpieczenie szklarni – czyli jakie?

Jako ogrodnicy zdajemy sobie sprawę, że ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz powszechniejsze w naszej szerokości geograficznej. Stanowią one przede wszystkim następstwa zmian klimatu, które sprawiają, że pogoda ma coraz większy wpływ na bezpieczeństwo produkcji pod osłonami. Pojawia się pytanie, jak należy właściwie zabezpieczyć gospodarstwo na wypadek wystąpienia gradu, huraganu czy też innych negatywnych zdarzeń, które mogą stanowić zagrożenie dla stabilności finansowej ogrodników.

22 kwietnia 2023
-
Aktualności

Zadbaj o bezpieczeństwo
Twoich szklarni już dziś!

Na polskim rynku dostępne są już najnowocześniejsze rozwiązania ubezpieczeniowe, w ramach których ogrodnicy mogą ochronić swoje szklarnie, tunele, budynki gospodarskie czy znajdujące się w nich maszyny, a przede wszystkim uprawy i zysk od zdarzeń losowych i awarii. O szczegółach oferty podczas konferencji prasowej, w dniu 21 kwietnia informowali wspólnie prezes Gartenbau-Versicherung, pan Christian Senft, oraz Michael Lösche, prezes zarządu AgroRisk Polska.