23 października 2023
-
Aktualności

Ubezpieczenia
w produkcji
pomidorów szklarniowych

23 października 2023
-
Aktualności

Ubezpieczenia
w produkcji
pomidorów szklarniowych

10 października współorganizowaliśmy spotkanie z producentami pomidorów w Łaszkowie, gdzie mieliśmy możliwość zaprezentowania naszej oferty specjalistycznych ubezpieczeń dla branży ogrodniczej.

Zabezpieczenie produkcji to temat, który jest coraz ważniejszy dla producentów pomidorów. Zmieniający się klimat i nasilające się występowanie ekstremalnych zjawisk pogodowych skłaniają do przemyślenia i zmiany istniejącej ochrony ubezpieczeniowej. Ogrodnicy, korzystając z naszej oferty, mają możliwość objęcia ochroną ubezpieczeniową nie tylko szklarni wraz z wyposażeniem, ale także produkcji prowadzonej pod osłonami: kosztów poniesionych na założenie uprawy oraz utraty zysku z upraw.

Najważniejsze zagrożenia, przed którymi można ubezpieczyć gospodarstwo ogrodnicze stanowią przede wszystkim grad, huragan i inne zagrożenia naturalne oraz szkody związane z ogniem. Dla upraw, dodatkowo, istotnym ryzykiem są zdarzenia związane z awariami techniki, które często mają negatywne konsekwencje dla roślin. Jako przykład można wymienić awarię systemu nawadniającego lub pęknięcie zbiornika na wodę. Na skutek takiego zdarzenia i wystąpienia szkód następczych (tzw. efekt domina) straty mogą być ogromne. W takim przypadku warto mieć po swojej stronie ubezpieczyciela, który zna specyfikę branży ogrodniczej i gwarantuje bezproblemową likwidację szkód oraz szybką wypłatę odszkodowania.

Chcesz poznać szczegóły oferty, która uwzględni specyfikę Twojego ogrodnictwa?

Zapraszamy do kontaktu

Chętnie doradzimy.

Dziękujemy uczestnikom oraz pozostałym organizatorom za wspólny czas: Syngenta, Koppert, PlanYouGrow oraz Firma Rozsadnik.